Ihmiset palvelun taustalla

Antti Harjuoja

Antti Harjuoja

Antti vastaa Nextmile toiminnan kehittämisestä ja yritysyhteistyöstä.

050 5714011
antti@nextmile.fi

Elina Aaltolainen

Elina Aaltolainen

Elina on Milestonen kulttuuristrategi ja Nextmilessa hän toimii konseptin kehittäjänä.

elina@milestone.fi

Virpi Takala

Virpi Takala

Virpi on kokenut markkinoinnin ja asiakkuustoimintojen johtaja sekä osaava coach ja tiimivalmentaja. Hän toimii aktiivisesti Nextmilen Advisorina.

virpi.takala@nextmile.fi

Päivi Saarela

Päivi Saarela

Päivi toimii johdon ja esimiesten työnohjaajana sekä työyhteisöjen kehittäjänä. Päivi toimii yrittäjänä Heijasteessa sekä Nextmile-coachina.

paivi.saarela@heijaste.fi

Tarja Ilvonen

Tarja Ilvonen

Tarja Ilvonen on asiakaskokemusammattilainen, jonka osaamisen keskiössä on asiakas- ja työntekijätyytyväisyyden johtamisen kehittäminen. Tarja on Nextmilen Advisor Boardin jäsen.

tarja.ilvonen@inhunt.fi

Anitta Niemelä

Anitta Niemelä

Anitta valmentaa yritysjohtoa ja esimiehiä yrittäjänä Anitta Niemelä Oy:ssa. Hänen vahvuutensa valmentajana on oma johtajakokemus sekä monipuolinen valmennus- ja coaching-osaaminen. Nextmilessa hän toimii coachina ja advisorina.

anitta@anittaniemela.fi

Heikki Malinen

Heikki Malinen

Heikki, 74, toimii Nextmilen Sr.Advisorina. Hän haluaa tukea ja sparrata seniorikansalaisia, olivatpa he eläkeläisiä, pohtimassa eläkkeelle siirtymistä tai miettimässä elämän suuntaa. Heikki toimii arjessa itsenäisenä liiketalouden neuvonantajana.
Aku Hentilä

Aku Hentilä

Akulla on lähes 20 vuoden kokemus finanssimarkkinoilta ja esimiestehtävistä. Sittemmin Aku on kouluttautunut terapeutiksi ja nykyisin hän tekee yksilö- ja ryhmävalmennuksia työyhteisöille yrityksensä MindFaculty Oy:n kautta sekä Nextmilen kumppanina ja coachina.

aku@mindfaculty.fi

Ruusa Hentilä

Ruusa Hentilä

Ruusa omaa vahvan kokemuksen ketjutoiminnan kehittämisestä ja johtamisesta niin koti- kuin ulkomaillakin. Myöhemmin Ruusa kouluttautui terapeutiksi ja rakentavan vuorovaikutuksen ohjaajaksi. Hän työskentelee yksilöterapeuttina, tunne- ja vuorovaikutuskouluttajana sekä työyhteisövalmentajana perheyrityksessä (Mindfaculty Oy) sekä Nextmile kumppanina ja coachina.

ruusa@mindfaculty.fi