Ihmiset palvelun taustalla

Antti Harjuoja

Antti Harjuoja

Antti vastaa Nextmile toiminnan kehittämisestä ja yritysyhteistyöstä.

050 5714011
antti@nextmile.fi

Mikko Aalto

Mikko Aalto

Mikko on Nextmile konseptin kehittäjä ja ”päävalmentaja”.

0400 394211
mikko@nextmile.fi

Irina Kuoksa

Irina Kuoksa

Irina vastaa Nextmilen verkkopalvelun kehittämisestä ja hän toimii myös Nextmile-coachina.

0400 747748
irina@milestone.fi

Päivi Saarela

Päivi Saarela

Päivi toimii johdon ja esimiesten työnohjaajana sekä työyhteisöjen kehittäjänä. Päivi toimii yrittäjänä Heijasteessa sekä Nextmile-coachina.

paivi.saarela@heijaste.fi

Tarja Ilvonen

Tarja Ilvonen

Tarja Ilvonen on asiakaskokemusammattilainen, jonka osaamisen keskiössä on asiakas- ja työntekijätyytyväisyyden johtamisen kehittäminen. Tarja on Rohjeta Advisorsin Partner, Head of Customer Experience ja Nextmilen Advisor Boardin jäsen.

tarja.ilvonen@rohjeta.com

Heikki Malinen

Heikki Malinen

Heikki, 72, toimii Nextmilen ambassadorina, eli (hyvän tahdon) lähettiläänä. Hän haluaa tukea ja sparrata seniorikansalaisia, olivatpa he eläkeläisiä, pohtimassa eläkkeelle siirtymistä tai miettimässä elämän suuntaa. Heikki toimii arjessa myös Nooa Säästöpankin Senior Advisorina.

heikki.malinen@saastopankki.fi

Elina Aaltolainen

Elina Aaltolainen

Elina on Milestonen toimitusjohtaja ja osakas, Nextmilessa hän auttaa palvelun kehittämisessä.

elina@milestone.fi

Janne Gylling

Janne Gylling

Janne on ollut mukana muotoilemassa Nextmile-palvelua alusta alkaen ja toimii tällä hetkellä palvelun edelleen kehittämisen lisäksi markkinoinnin parissa. Janne on Moretag Oy:n perustaja ja osakas.

janne@moretag.fi

Marita Lehikoinen

Marita Lehikoinen

Marita on ihmislähtöinen johtamisen ja työelämän kehittäjä, joka toimii johtajana Finnish Consulting Groupissa. Hän on Nextmilen Advisory boardin jäsen.
Anitta Niemelä

Anitta Niemelä

Anitta valmentaa yritysjohtoa ja esimiehiä yrittäjänä Anitta Niemelä Oy:ssa. Hänen vahvuutensa valmentajana on oma johtajakokemus sekä monipuolinen valmennus- ja coaching-osaaminen. Nextmilessa hän toimii coachina ja advisorina.

anitta@anittaniemela.fi

Mikko Rothfors

Mikko Rothfors

Mikko on musiikkialan ammattilainen ja terapeutti. Nextmilessa hän toimii coachina.

mikko.rothfors@nextmile.fi