Ihmiset palvelun taustalla

Antti Harjuoja

Antti Harjuoja

Antti vastaa Nextmile toiminnan kehittämisestä ja yritysyhteistyöstä.

050 5714011
antti@nextmile.fi

Mikko Aalto

Mikko Aalto

Mikko on Nextmile konseptin kehittäjä ja ”päävalmentaja”.

0400 394211
mikko@nextmile.fi

Eero Pihlava

Eero Pihlava

Eero vastaa Nextmilen viestinnästä.

044 2025460
eero@nextmile.fi

Sirkku Tapeinopoulos

Sirkku Tapeinopoulos

Sirkku on päätyöstään vuosi sitten eläkkeelle jäänyt coach ja konsultti, joka haluaa jatkuvasti oppia uutta ja samalla myös jakaa osaamistaan. Sirkku toimii Nextmile-coachina.

050 5587822
sirkku@nextmile.fi

Päivi Saarela

Päivi Saarela

Päivi toimii johdon ja esimiesten työnohjaajana sekä Nextmile-coachina.

040 5155464
paivi.saarela@heijaste.fi

Tarja Ilvonen

Tarja Ilvonen

Tarja Ilvonen on asiakaskokemusammattilainen, jonka osaamisen keskiössä on asiakas- ja työntekijätyytyväisyyden johtamisen kehittäminen. Tarja on Rohjeta Advisorsin Partner, Head of Customer Experience ja Nextmilen Advisor Boardin jäsen.

tarja.ilvonen@rohjeta.com

Janne Gylling

Janne Gylling

Janne on ollut mukana muotoilemassa Nextmile-palvelua alusta alkaen ja toimii tällä hetkellä palvelun edelleen kehittämisen lisäksi markkinoinnin parissa. Janne on Moretag Oy:n perustaja ja osakas.

janne@moretag.fi

Heikki Malinen

Heikki Malinen

Heikki, 72, toimii Nextmilen ambassadorina, eli (hyvän tahdon) lähettiläänä. Hän haluaa tukea ja sparrata seniorikansalaisia, olivatpa he eläkeläisiä, pohtimassa eläkkeelle siirtymistä tai miettimässä elämän suuntaa. Heikki toimii arjessa myös Nooa Säästöpankin Senior Advisorina.

heikki.malinen@saastopankki.fi

Elina Aaltolainen

Elina Aaltolainen

Elina on Milestonen toimitusjohtaja ja osakas, Nextmilessa hän auttaa palvelun kehittämisessä.

elina.aaltolainen@milestone.fi

Salla Toppinen-Tanner

Salla Toppinen-Tanner

Salla johtaa Työterveyslaitoksella Työuran taitekohdat ohjelmaa.

Katja Kärkkäinen

Katja Kärkkäinen

Katja kehittää Työterveyslaitoksella työurajohtamisen työkalupakkia.

Riku Aalto

Riku Aalto

Riku on Trainer4Youn perustaja sekä personal trainingin uranuurtaja Suomessa.

Mika Nevalainen

Mika Nevalainen

Mika on hyvinvoinnin koulutus- ja valmennuskonserni Trainer4Youn toimitusjohtaja.

Esa Jäntti

Esa Jäntti

Esa toimii urbaanin kyläpankin, Nooa Säästöpankin, toimitusjohtajana.

Reetta Tuomala

Reetta Tuomala

Reetta toimii urbaanin kyläpankin, Nooa Säästöpankin, asiakaskokemusjohtajana.

Toni Swanljung

Toni Swanljung

Toni toimii urbaanin kyläpankin, Nooa Säästöpankin, asiakasvastuullisena johtajana.

Mirva Norén-Sluijter

Mirva Norén-Sluijter

Mirva löytää sinulle sopivimman juridiikan osaajan Evershedsin ammattilaisten joukosta.

Torsti Lakari

Torsti Lakari

Torsti on verotukseen ja yhtiöoikeuteen erikoistunut asianajaja Evershedsilla.

Peter Salovaara

Peter Salovaara

Peter hoitaa monipuolisia liikejuridiikkaan liittyviä tehtäviä, mm.sukupolven-vaihdosprojekteja,
Evershedsilla.

Tommi Rytkönen

Tommi Rytkönen

Tommi on Smartumin toimari ja toipuva pankkiiri. Sielua läikäyttää ihmisten vahvistaminen & hyvinvointi.